Dodatki męskie

Dodatki

Panowie, czy gdy ubieracie się do pracy, do szkoły, na uniwerek bądź na spotkanie z kumplami, to dbacie o szczegóły swojego ubioru? Biżuteria (tak, jest też męska!), nakrycia głowy, okulary lub kolorowe sznurówki noszone nie w celach użytkowych – elementy te sprawiają często, że prezentujemy się ciekawiej. Odpowiednio noszone dodatki dodają elegancji i przykuwają uwagę nawet, jeśli się nie błyszczą.

 

Okulary

Okulary przeciwsłoneczne lub korekcyjne powinny być dobrane odpowiednio do kształtu twarzy:

1

Osoby z wyraźnie zaznaczonymi „kośćmi policzkowymi” mają kwadratowe bądź prostokątne twarze. Aby nie podkreślać mocniej tych zarysów, powinni zakładać okulary z okrągłymi oprawkami:

2

Osoby, które nie mają bardzo wypukłego układu szczęki, czyli mają kształt twarzy okrągły bądź owalny, najlepiej będą się prezentowały w graficznych, geometrycznych oprawkach okularów:

3

Osoby z wyraźnie zaznaczoną szczęką, czyli z kształtem twarzy rąbu bądź trójkąta, najlepiej będą się prezentować w półokrągłych formach okularów:

 

Biżuteria

Biżuteria kojarzy nam się ze złotem i srebrem – łańcuchy, zegarki, itp. I można ją nosić w stylu hip-hop: do bluzy Versace i dresów nakładamy złoty gruby łańcuch:). Natomiast nie muszą być to tylko wyroby z metali szlachetnych, mogą to być również naszyjniki czy bransoletki z rzemyków lub koralików. 

Nakrycia głowy

Najpopularniejsze nakrycia głowy dla panów to zdecydowanie czapki i kapelusze. Kapelusze możemy nosić w różny sposób – w stylu lat 70., czyli założony na tył głowy albo w stylu lat 20. z rondem na czole. Osoby w rozmiarze +Size lepiej prezentują się w kapeluszach z małym rondem, gdyż te nie skracają szyi i nie powiększają , natomiast osoby szczupłe mają dowolność.

Kapelusze z większym rondem:

Kapelusze z mniejszym rondem:

Inspiracja:

 

Teraz już wiesz, jak zadbać o szczegóły!

 

 

 

 

zdjęcia i ubrania zaczerpnięte z elle.pl, aliexpress.com, bonami.pl, born86.pl, fantaste.pl, 2.hm.pl, ingrit.pl, loade.info, manabri.com, okazje.info, wit-skoczkowy.pl

Jedna myśl na temat “Dodatki męskie

Dodaj komentarz