Hity z ulicy – nowa odsłona!

Hity z ulicy w nowej odsłonie!

 

Polska to kraj, w którym moda dopiero się kształtuje. Z powodu trudnej historii, przemysł odzieżowy nie rozwijał się tutaj tak dobrze, jak za granicą. Liczne bitwy, wojny i zabory sprawiły, że w naszym kraju ludzie nie ubierali się tak, jak pragnęli. Nie pozwalała im na to bieda oraz to, że nie chcieli się wyróżniać, by nie skupiać na sobie uwagi wroga. Z tą mentalnością ludzie przeżyli cały PRL i aż dotychczas Polacy mają niestety problem z indywidualizmem. 

Obecnie na naszych ulicach spotykamy całe mnóstwo ludzi identycznie ubranych – w te same odcienie, w te same fasony i w te same zestawy. Najbardziej popularne jest to u młodzieży, po której powinniśmy się tego najmniej spodziewać. Podobieństwa wynikają z tego, że podążamy za idolami, autorytetami ale również zwykłymi ludźmi, których obserwujemy na portalach społecznościowych i na ulicach. Inspirując się zbyt mocno, zaczynamy upodabniać się do tych osób. Są to także zachowania stadne – ,,wszyscy to mają to ja też muszę!” OTÓŻ NIE! To, że ktoś dobrze wygląda w tym ubraniu, nie znaczy, że ja też będę. Podstawą do tego, by ładnie wyglądać, jest świadomość swojej sylwetki. Niestety bardzo dużo osób nie zdaje sobie sprawy ani ze swoich atutów, ani z mankamentów. 

 Słynny minimalizm

Na pewno widziałeś tak ubranych ludzi:

Osoby, które ubierają się w ten sposób (odpowiednio do swojej sylwetki) wyglądają dobrze, natomiast nie powinny twierdzić, że wyglądają oryginalnie.

Można zaobserwować, że pod wpływem niektórych blogerek i blogerów już coraz większa grupa ludzi rozwija swój styl poprzez ich wskazówki – to dobrze.

 

 

Przygotowałem kilka propozycji noszenia popularnych części garderoby w ciekawszy sposób:

Wersja dzienna

(Tych kurtek nie zapinaj. Przywiąż jeden koniec chustki z tyłu do spodni, aby luźno wisiała. Nogawki podwiń na tyle, by nie zaczepiały się o spodnie. Jeden płat koszuli możesz włożyć w spodnie)

Koszulę może zastąpić T-shirt

Wersja elegancka

(Golf włóż w spodnie)

Skarpety również mogą być szare

Wersja dzienna / minimalistyczna

T-shirt może być w dowolnym fasonie a kolory dobierz tak, by zgadzały się z resztą barw (Zapraszam do wpisu „Jak łączyć wzory i kolory?”)

Wersja dzienna

(koszule zostaw wyjętą lub włóż jeden płat do spodni)

Koszule można zamienić na T-shirt a nawet swetr

Wersja dzienna

(koszulę zostaw wyjętą, nogawki możesz podwinąć delikatnie)

Wersja dzienna

(podwiń delikatnie nogawki)

Wersja dzienna

(łańcuch przyczep do spodni)

 

Odważ się i wypróbuj kolor!

 

 

 

 

(ubrania zaczerpnięte z www.2.hm.com, domodi.pl)

Jedna myśl na temat “Hity z ulicy – nowa odsłona!

Dodaj komentarz