Poznaj polski TOP

Poznaj polski rynek

Niewielu zdaje sobie sprawę, że polski rynek mody – przede wszystkim projektanci – są jak najbardziej na światowym poziomie. W ostatnich sezonach polskie wybiegi wyglądają bardzo spektakularnie – zwykłe prezentacje ubrań, zostały zamienione w performance’y, które wzbudzają duże zainteresowanie.

Najważniejsze jednak są ubrania! Choć tworzone w zgodzie z trendami, nie tracą indywidualnej estetyki projektanta.

Polscy projektanci będący w TOPie promują nas również za granicą i prezentują najwyższy poziom.
Oto kilka polskich marek:

Gosia Baczyńska

Jest jedyną projektantką, która gości na paryskim Fashion Weeku.
W Polsce nazwana została przez jeden z magazynów ,,Carycą mody”.
Swoją markę założyła w 1997, kiedy to zawód projektanta nie był jeszcze w Polsce popularny.
Osiągnęła sukces i przyciągnęła dużo klientów. Dzisiaj ubiera polskie gwiazdy.

 

Maciej Zień

Zainteresowanie swoją osobą zyskał mając 17 lat, gdy wygrał konkurs dla młodych projektantów. Swoją pasję rozwinął w liceum sztuk plastycznych w Lublinie. Maciej prezentuje w swoich kolekcjach paryski smak i ulubione klasyczne formy, którym nadaje coś charakterystycznego.

 

La Mania

To młoda polska marka, która bardzo szybko osiągnęła duży sukces. Jej założycielką jest Joanna Przetakiewicz. La mania jest pierwszą marką, która ma swój sklep w Harrods –  popularnym, ekskluzywnym centrum handlowywm w Londynie. Jej kolekcje w duecie z Joanną tworzy Liliana Pryma – finalistka pierwszej polskiej edycji Project Runway. Marka cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród Polek jak i gwiazd zagranicznych.

 

Paprocki&Brzozowski

Duet projektantów. Za swoją pierwszą kolekcję z 2003 roku uznani zostali przez magazyn ELLE za ,,Projektantów Roku”. Następnie w 2008 powtórzyli sukces. Tworzone przez nich ubrania kojarzone są z oryginalnością, nieoczywistą konstrukcją i tkaninami. To, co jest charakterystyczne w ich projektach, to suwaki. Lubią je umieszczać na większości swoich ubrań.

Łukasz Jemioł

Projektant, który jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w modzie i sztuce. Uznawany jest za jednego z ulubionych projektantów gwiazd. Podobno cenią go za swoją konsekwencję, rzetelność  i, oczywiście, atrakcyjne ubrania. Jego projekty wyraża prostota i minimalizm – nieskomplikowane konstrukcje.

 

Tomasz Ossoliński

Wybitny krawiec i projektant, który od kilkudziesięciu lat zachwyca swoimi ubraniami. Jego krawiectwo charakteryzuje luksus – każdy garnitur od Tomka to wyrafinowanie, elegancja a także precyzja i forma w rzeczywistym kształcie. Ubiera polskie i zagraniczne gwiazdy. Jest też autorem kilku oscarowych kreacji.

 

Mariusz Przybylski

Mariusz to kolejny przedstawiciel czołowych twórców polskiej mody. Modernistyczne elementy i rzeźbiarskie formy na ubraniach to jego styl. Jego kreacje noszą są na polskich salony, ale również przez codziennych klientów. Początkowo tworzył luksusową modę dla mężczyzn, natomiast od 2009 roku konsekwentnie ubiera kobiety. Charakterystyczne dla jego twórczości są misternie uszyte detale.

 

 

 

 

 

 

 

Źródła zdjęć: ossoliński.com, jemiol.com, zien.pl, gosiabaczynska.com, mariuszprzybylski.com, lamania.eu, paprockibrzozowski.com, bemodels.pl, kozaczek.pl, party.pl, projectrunway.tvn.pl

Dodaj komentarz